Fantasy Photomanipulation
Fantasy Photomanipulation
1400x1800
felhő Brightness and Contrast
Gradient lila
új réteg sárga gradient soft light
új réteg sárga brush soft light
blur
shift+ctrl+alt+e
fás alap Luminosity fehér felül gradient
Curves
új réteg+brush 13 színez zöld Multiply
Fehér brush napnak levenni a láthatóságát és Overlay
égbolt fényfoltokkal + Screen
Brightness and Contrast
alak + radir , Vibrance ,Color Balance
új rét Brush lila bal oldalon, világos barna jobb oldalon
új réteg, Fill 50% gray , Overlay Burn és Dodge Brushok
Rajz láng Color Dodge rá kattintani a négyszögre
fekete brush a lángra,eltüntet egy részt Hue and Saturation
Snow back+Color Dodge duplázd,fordítsd,radir
Color Balance
ágak 2x
Ez a lecke a lehető legkönnyebb minden kezdő számára.Az előző leckék sajnos a kezdőknek eléggé bonyolultak voltak,én ugyan meg tudtam csinálni,de még mindig újra és újra vissza kell néznem mit is kell csinálni.Így tehát a mostani leckémmel kedvezek mindenki számára.
Elsőnek nyissunk meg minden kelléket,képet a PS-ben.Utána a png és psd képeket átszínezzük.Katt az fx-re és válaszd ki a Color Overlay feliratot.Megjelenik a tábla.Abban a piros színt állítsd át kékre,a felirat marad Normal,majd az alatta lévő Opacity csúszkát húzd lejebb míg a megfelelő színt nem látofód a png vagy psd képen.
Ha ezzel megvagy,akkor katt a Pebn Tool-ra és jelöld ki a videónlátottak alapján az alakot.Katt a kép közepére és a megjelenő listából a Make Selection-t kiválasztva,kattints rá,majd a kis táblát okézd le.Amikor megvan kattints a kis négyzetre alul,aminek a közepe lukas és már ki is van vágva a kép,utána a fekete maszkra kattintva az előjövő listából válaszd ki a Refine Mask feliratot.Fehér lesz a háttere a kivágott alaknak.Mellette megjelenik egy Brush forma aminek a méretét felül tudod megváltoztatni.Ezzel a Brush-al óvatosan haladva a kivágott alak haját és egyebét tudod úgy törölgetni hogy minden hajszál látható legyen.Ha megvagy,akkor katt az OK-ra.
Amikor kész,akkor kattints a kör alakú ikonra és a listából válaszd ki a Color Balance feliratot.Állítsd be a megfelelő színt(lásd a videót).
Új réteg.A felső szín kockát állítsd be az egyik legsötétebb kékre.A Brush kocka melletta Opacity legyen 19;majd a Brush mérete is legyen kisebb!Ezzel a videón látottak szerint a ruhája alsó részét színezzétek át,majd a fatörzs alsó részét is úgy mintahogy a füvet meg a talajt is.Azon akár 2x is átmehettek.
Ezután jön a háttér ami egy szép sötét színű BG,majd húzd le a felitóratánál és húzd át a képre.
Ctrl+T és nagyítsd a megfelelő méretre a hátteredet.Utána ezt a hátteret húzd lefelé az alak képe alá.
Most a Hold png képe jön.Maradj azon a rétegen ami sötét éjszakai eget ábrázolja.A hold-nál is fontos a színezés,mert ez így szürke.Ezért az fx-re kattintva hívd elő a Color Overlay-tés a szín kockát a megjelenő táblában,fehér színre állítsd be és az Opacity-t húzd le a megfelelő mértékig.Utána a holdat is húzdát a képre.majd:Ctrl+T és állítsd kisebbre.Told össze.Duplázzd meg a hold rétegét és az alsó holdra állva a Filter-Blur-Gaussian Blur-al mosd el ezt a holdat.Így olyan lesz mintha fényudvara lenne a holdnak.
Ezután a szárnyakat kell átvinneg a kis angyal háta mögé.Beállítod a megfelelő helyre,de ne felejtsd el hogy azt a beállítást rögzítsd,Azaz kattints a a Move tool-ra és az Apply-ra.
Most a kis növényke jön.Azt is húzd át a képre,majd told össze kisebbre.Jöna kör alakú ikon alul és a Color Banavónce és színezd át a növénykét.Utána jön egy új réteg és a sötétkék színnel az alsó részét tedd sötétebbé.
Új réteg és most egykisebb Brush mérettel és fehér színnel az arcára tegyél néhány helyen fényfoltot,majd ugyanezt a szárnyakon is ismételd meg.
Ha készen vagy,akkor vond össze:Layers-Merge Visible.Utána már csak írd alá.
Ne feletsd el,hogy közben a videón nézd az elkészítést,segítségedre lesz.
Na,a lényeg lemaradt:
Itt van 2 ABR fájl a Brush-hoz,ahogy az előző leckében leírtam úgy tegyétek bele a Brush dobozba:http://www.mediafire.com/file/ag7yoo7io26qe24/SS-butterflies-n-trails.abr/file
http://www.mediafire.com/file/9ws2i9gmm2dejun/butterflies.sut/file
Mindenféleképen nézd meg a videót ,okuljatok belőle.Én már 5 képet is elkészítettem,mégis sikerült elbénáznom.Tanácsom,írd fel egy papirra a lépéseket és a betűkombinációt is,és arról könnyebben tudsz dolgozni.Az erdőt és az alakot saját magadnak kell lementened valahonnan,javaslat,DeviantArt és Pixabay,Pexels,ha van türelmed hozzá,Unplash és persze vannak egyébb lelőhelyek.Itt most nem jóka Google keresővel kikeresett képek.Lesz majd egy olyan leckém,ahonnan majd rátalálhatsz minden ingyenesen letölthető képre.
A mostani leckémben nem kép készítésével foglalkozunk,hanem a Photoshop-ba bele rakható Pluginokkal és a Brush-okkal.
Először is le kell szögeznem hogy magában a programban rengeteg effekt található,és éppen ezért csak nagyon kevés Plugin-ra van szükség.Persze nemcsak ezért,de azért is mert ha sok Plugint tezsünk bele,akkor kibírhatatlan lassúsággal nyílik meg a Photoshop.Én mindössze 3 Plugint tette bele,mégpedig:az Eye Candy 4000-t,a Flaming Pear-t és a legfontosabbat a Nick Software Color Effex Pro3-t.Ennél többre nincs szükségünk.
Mielőtt elkezdenénk a műveletet,a programban magában is kell tennünk néhány fontos lépést.Nyissátok meg a programot majd kattintsatok az Edit-Preferences(alul)-Plug-Ins...Megjelenik egy tábla és abban 4 kis kocka van több felirat elején.
C:/Program Files(x86)/Adobe Photoshop CS6/Data/Roaming/Plugins/
Azokat a Pluginokat amelyek nem exe fájlról idíthatóak,azokat a gépünkön a program mappájain keresztül történik.Nyissátok meg a Saját Gép-Windows(C)-Program Files(x86)-Adobe Photoshop CS6-Data-Roaming-Plugins.Ide kell belemásolni az aktuális Plugin Fájljait! NE FELEDJÉTEK!A program zárva legyen.
A következő fontos dolog a Brush doboz.Itt is a kevesebb több elvet kell követni.Mindig csak annyit kell a dobozba beletenni,amennyi éppen soron van.
Ha hiányzik a Brush,akkor a Deviant Art keresőjébe bele kell írni,esetleg a Google-ba és máris rengeteg Brush gazdája lehetsz.Azok a jók amelyek ABR(abr) fájlként szerepelnek.Készítsetek egy külön mappát nekik és abba kerüljenek a brushok.Így nem kell mindent Brusht külön keresgélni)
Ha a program Brush dobozába akartok betölteni,akkor a kövit kell csinálni.Kattintsatok a Brush ecset ikonjára baloldalon,majd a kis nyilra kattintva a fogaskereket kell célba venni és a lenyílóban kiválasztani a 'Load Brushes' feliratot.A mappából ki kell választani a megfelelő Brusht ABR(abr)-t és ennyi.A kis kép ikonok az alsó sorokban jelennek meg a dobozban.Ha nagyon kicsinek találod a benne lévő kis képeket akkor szintén katt a fogaskerékre és a 'Large List' feliratra kell kattintani.
Még egy pár apróság:A Navigátor ablakot a Window feliratnál keresd és ott kell kipipálni.Így nem kell állandóan a View-Zoom In és Zoom Out-al bajlódni.
Nagyítani még a Zoom Tool-al is lehet,azaz a nagyító ikon baloldalon,alul.Ezzel célirányosan lehet nagyítani amikor kell,azaz ha a fejét akarod hogy nagy legyen akkor ott kell kattintgatni vele.(Persze a többi testrésze is nagyobb lesz)
Valszeg akad még egy-két apróság,de azokat majd akkor vesszük,amikor sorra kerülnek.
Képalkotás a Photoshop-ban
Ez a tutorial nagyon fontos. Jól jegyezzétek meg egyes lépéseit, mert ezen alapszik minden kép megalkotása.
1;Nyissátok meg a Ps-ben a kivágott alakotokat, amit az előző leckében megtanultatok. Utána a File-New feliratra kattintsatok és egy 1200x900 pixeles Transzparens alapot nyissatok. Ezután méretezzétek át az alakot az az Image-Image Size segítségével mégpedig úgy hogy az alsó sorban állítsátok a számokat 900 pixelre.
Utána már csak át kell vinni az alakot az alapra, mégpedig szó szerint. A kép feletti sorban vannak a feliratok, amikre ráviszitek az egér mutatót és egyszerűen húzzátok lefelé a feliratot.Majd a Move Tool segítségével a képet ráhúzzátok az alapra. Mivel az alak képe még mindig nagy, jön az Edit-Transform-Scale és megjelenik az alakotok körül a jelölés és az egyik sarokra kattintva ennek a segítségével összébb illetve kisebbre tolhatjátok az alak képét.
2;Ezután jön a balkon. Hívjátok be a képet a Ps-be, majd az előbbi módszerrel méretezzétek át, de itt most már csak a felső sorban kell a méretet állítani, azaz 1200-t kell beírni. Most is a feliratánál fogva lejjebb húzzuk és a Move Tool-al áthúzzuk a képet a mi alapunkra. A Layer Palettán ez a kép most az alakunk feletti rétegen van ezért az egér mutatóval húzzuk le az alak alá.
3;Következőnek a felhős Background jön. Hasonlóan méretezzük át, mint az előző Balkon képet, azaz felül 1200 pixelt írjunk be amikor az Image-Image Size-t előhívjuk. Ezt a képet is a feliratánál fogva húzzuk le és utána a Move Tool-al áthúzzuk az alapunkra. Igazítsuk be a helyére. Most már 4 réteg van a Layer palettán. Én úgy csináltam, hogy a felhős réteget is átszíneztem, de ez a lépés kihagyható, ugyanis elég csak a középső Balkon rétegre rátenni a színezést. Jobb oldalon alul a kis köralakú ikonra kattintva, keressük meg a Color Balance feliratot és ott állíthatunk a színeken. Én a lila árnyalatot választottam, de ti választhattok a többi szín közül mást is. Amint látjátok ha balkon rétegre ráteszitek a színt, akkor felhő rétege is olyan színű lesz. Ezért felesleges minden réteget külön átszínezni, mint ahogyan én tettem. Plusz munka és túl erős szín.
3;Most jön a fa, amit nem kell átméretezni, csak a feliratnál fogva lejjebb húzni és a Move Tool-al áthúzni az alapunkra a Color Balance réteg alatt legyen, mert így ez a fa is át színeződik. Igazítsuk be a helyére.
4;Következőnek egy galamb jön. Ezt is átméretezzük, majd az előbbi módszerrel átvisszük az alapunkra, még pedig úgy hogy a Color Balance feliratú réteg alatt legyen és a galamb is átszíneződik lilásra. Majd az Edit-Transform-Scale-val kisebbre vesszük. Ugyanezt tesszük a másik galamb-al. De,ezt a galambot fordítsuk meg az Edit Transform-Flip Horizontal -al. Igazítsuk a helyére.
5;A következő tennivalónk, hogy lépjünk a felhő rétegére és jön rá a fény effekt jpg képe. Elsőnek vegyük kisebbre(1200x 1200 pixel),majd az előbb leírtak szerint húzzuk lejjebb a képet és a Move Tool-al húzzuk rá az alapunk-ra. A jobb oldalon a Layer táblázat láthatóságát Normal helyett állítsuk Screen-re és a fekete részek eltünnek. Beigazítjuk a helyére, majd a Layer-Duplicate Layer jön és a megduplázott réteg egyikét húzzuk a Layer táblázatnál a balkon feletti részre és utána lejjebb hogy a balkonon tükröződjön a fény. Mivel a fény effekt máshol is ott van fogjuk az Eraser Tool-t és azokat a részeket kiradirozzuk, ahol nem kellenek, mint pl. a balkon oszlopocskáinál. A Layer palettán a láthatóságát, azaz az Opacity-t vegyük lejjebb.
6;Ezután a pillangók jönnek és az eljárás ugyanaz mint a fentieknél.
Végezetül írjuk alá a képünket. Ezt a lépést már próbáljátok meg önnálóan megcsinálni. Majdnem ugyanaz mint a Corelben csak itt a betü méret Pt-ban van, azaz képpontban.(kb. 70 a jó)
Ha akad olyan hogy nem tudtok valamiért tovább lépni, csak annyi a dolgotok hogy a Move Tool -ra kattintotok és amikor megjelenik a kis táblázat, akkor az Apply -ra kattintva rögzítenünk a képet.
Esteleg az is lehetséges, hogy nem találjátok elég világosnak az alak képét, ahol ráesik a fény akkor csak kattintsatok a kis köralakú ikonra, és a Curves feliratra, majd a ferde vonalat felfelé kell húzni. Jön a ctrl+i és a Brush Tool-al kihúzni az a részt ahol a fény éri az alakot. Jelöld ki a 2 réteget, azaz az alak majd a maszk réteget és a ctrl+e segítségével vonjátok össze.
Most szólok hogy nagyon gyakran, sőt egyre többször lesz olyan hogy a parancsokat nem a lenyílókkal, hanem betű kombinációkkal kell majd intézni, ami lényegesen leegyszerűsíti a műveleteket. Nem nehéz ezeket megtanulni, mert úgysem egyszerre jön az összes betű parancs megtanulása.